Menu Content/Inhalt
Esileht arrow Luterlus
Meie Kirik


"Meil ei ole ei õpetuse ega usutalituste osas heaks kiidetud mitte ühtki asja, mis oleks vastuolus pühakirja või katoolse kristliku kirikuga."
(Augsburgi Usutunnistus)

Luterlus


Andres Põder: Piht Lutheri ja luterliku kiriku probleemina
Autor: Andres Põder   
neljapäev, 06 september 2012

Active ImagePiht ei osutu hingede päästmise läbiproovitud relvaks kindlasti mitte ainult oma psühholoogiliste võimaluste poolest, vaid palju enam selle poolest, et see on Jumala enda vägev sõjariist, mis usaldatud tema koguduse kätte. Ning just selles tähenduses peaksime seda oma usuelus käsitlema sakramendina, nagu mõtles Luther.

 
Mida õpetab luterlik kirik paastumisest?
Autor: toimetus   
reede, 11 märts 2011

„Igaüks on kohustatud end ihulike harjutuste läbi nagu paastumine ja muud jõupingutused talitsema, et ta ei annaks põhjust patule, aga mitte selleks, et nende tegude läbi armu ära teenida. Ja neid ihulikke harjutusi tuleb sooritada pidevalt, mitte ainult teatud päevadel.“

 
Avo Kiir: Erapiht luterlikus kirikus
Autor: Avo Kiir   
neljapäev, 13 jaanuar 2011

Paljude maade luterlikes kirikutes toimub vaikne reformatsioon, mis ei ole midagi muud kui tagasipöördumine luterliku reformatsiooni arusaamade juurde patukahetsusest, patust lahtimõistmisest ehk absolutsioonist ja pühast ametist.

 
Darel E. Paul: Luterlased ei ole protestandid
Autor: Darel E. Paul   
laupäev, 02 jaanuar 2010

Paljud luterlased – eriti Põhja-Ameerikas – pole kunagi kuulnud, et nende kirik asutati esimesel ja mitte kuueteistkümnendal sajandil. Nad ei tea, et neil on suured erimeelsused kalvinistliku ja anabaptistliku teoloogiaga, mis domineerib Põhja-Ameerika usumaastikul. Nad ei tea, et nad pole protestandid.

 
Veiko Vihuri: Kiriku õpetusautoriteedi ja -ameti küsimus luterluses
Autor: Veiko Vihuri   
reede, 15 mai 2009

Augsburgi usutunnistuse järgi – mis on luterlaste peamine usutunnistuslik kirjutis – kuulub õpetuse üle otsustamine iure divino piiskopiametile. See ei tähenda, et piiskoppidel oleks meelevald õpetust subjektiivselt moonutada või lasta arvamuste paljususe ja pluralismi nimel vastukäivatel õpetustel kirikus takistamatult vohada.

 
<< Algus < Eelmine 1 2 Järgmine > Lõpp >>

Tulemusi 1 - 9 - 10